25 Ocak 2012 Çarşamba

Leyla ile Mecnun 42. Bölüm

AFD:

Leyla ile Mecnun 42. Bölüm

-İzlemeyen Okumasın-
   Erdal Bakkal Mafya olmak uğruna terk ettiği bakkalına ve eşine hiçbir şey olmamış gibi geri dönmek istemektedir, fakat bakkalı Nurten Bakkal olmuş ve tüm kilitler değişmiştir. Erdal İskender'e sığınmış, Sedef işten kovulmuş, İsmail abi yine iş arıyor ve Mecnun iki aşk arasında...

   Yavuz Mecnun'a evlilikle ilgili önemli bir tespitini açıklıyor: (00:04:40)
Y: Evlenmişsiniz siz o zaman.
M: Evlenince böyle mi oluyo?
Y: Ee tabi evlendin mi erkek çiçek almayı bırakır, kadın da kilo alır, bitti budur, evlilik bu kadar.

   Erdal Bakkal sofradaki incir reçelinin kendi bakkalından olmadığını görünce bir Halil Sezai "İsyan"ı patlatır :) (00:07:35)

  Her gün işe geç kalması yüzünden patronu Sedef'i işten kovar, Sedef'te iş arkadaşının yardımına sığınır fakat iş arkadaşı: (00:17:01)
- Ya patron hazır Sedef'i kovmuşken motorunu ben alsam olur mu?

    
   Bu arada Nurten Bakkal'ın çayını beğenmeyen kafadarlar, Nurten Yenge'yi görünce fikirlerini bir anda değiştirirler :)  (00:18:41)   Kobidost Kaan'ın fikriyle üç kafadar iş kurmaya kara verirler ve bu iş için para yardımını Ufolarla yelpazelenen (Yavuz'un daha önce çaldığı resim yerine koyduğu kendi çizimini de şatoya taşımışlar  Metin Amca'dan istemeye karar verirler. (00:20:45)
M.A: Ne işiymiş bu?
M: Ee şimdi şöyle Metin Amcacım.
Y: Ar-Ge aşamasındayız
İ.A: Yani biraz üzerine çalışıyo gibiyiz aslında Metin Bey 
Y: Şey ne diyelim ki biz?
M: Ne bileyim ne diyecez Kaan'ın gazına geldik atladık burdayız...

   Daha kendi aralarında anlaşamayan kafadarlar cep harçlığını kaparlar. 
   Metin Amca Telat Abi'yi Şatoya gireken yakalamıştır: Dizinin reklamını yaparken yayınlanan günün her an değişebileceğini de farkındadırlar:)) (00:25:07)
M: Metin Amca biz tanıyoruz kendisini, o şey Telatabi, teletebir abi
Y: 21:50 abi
İ.A: Pazartesi akşamları abi
Y: Değişebilir ama

   Mecnun Şirin'in yollarına gül dökerken Oynak Abiye yakalanır ve Japon dansı Hatar Halptekin'le işkenceye maruz kalır :))) Tansu Hanım düşer :)) ve işkencenin öldürücü darbesi apaçi dansıyla gelir :)) (00:32:17)

   Erdal Bakkal'ın bakkalını kaybetmesine rağmen reklamları devam etmektedir :) Çay Erdal Bakkal'da İçilir...

   Bu sırada Mecnun'da Şirin'in evine girip masal çiçeğini almalıdır fakat yavuz Erdal Bakkal'a yardım etmektedir. Mecnun'da Sedef'ten yardım ister. Sedef kabul eder ama bir şartı vardır. (00:45:28)

M: Bir evde perde takılacak, Mecnun tek kornişle kurtaracak, mümkün mü böyle bir şey,  olabilir mi ya?
Brit var mı acaba? Uçlarına takalım da çıkmasınlar.
S: Bir it varsa o da sensin. :))
Erdal bakkalın gençlğine de döndük. Erdal Bakkal'ın nasıl zor günlerden geçerek Erdal Bakkal olduğunu öğrendik: Erdal işi çözmüş: (00:51:08)
Ne sağcıyım ne solcu, bakkalım ben bakkal 

Ve Erdal Bakkal Nurten aşkının nasıl doğduğunu da: (00:52:00)

- çok güzelsin valla da billa -

   Mecnun ve Sedef Şirin'in evinde hiç ummadıkları bir şeyle karşılaşırlar. Sedef korku bahanesiyle Mecnun'un eline sarılır ve uzun zamandır tutmak istediği ele sevgiyle sarılır.  (00:57:59)


   İskender Abi Erdal Bakkal'ın acı çektiğini görünce ayrılık acısı üstüne ders alınacak bir konuşma yapar: (00:59:05)
- İlk zamanlar böyle olur Erdal. Kalbin sıkışır. Acaba şimdi ne yapıyordur diye düşünürsün. Ellerin kupkurudur çünkü onun ellerinde terlemiyordur artık. Göğsün hafifler çünkü başı göğsünde değildir. Nefes almaya bile korkarsın Çünkü nefes aldığında onun kokusunu, saçlarının kokusunu çekmeyeceksindir içine...

   Erdal Bakkal'ın Nurten'in The Adams Family'den fırlayan ailesiyle tanışması   (00:59:05)
   
   Sedef Mecnun'a olan aşkını İsmail Abi'ye anlatır ve İsmail Abi'nin zoruyla Mecnun'a ilan-ı aşk eder.
   Aslında doğru düzgün de edemez bir şeyler geveler ağzında klasik bir arkadaşım aşıkmış numarası yapar. Mecnun anlayınca da bir utanma bakışı fırlatır :) 
   Sedef tüm utangaçlığıyla anlatmaya çalışırken "At" Mecnun Sedef'le dalga geçer.(01:04:39)   Sedef'in ağladığını gören İsmail Abi, Sedef'in yaşadıklarını kendi yaşadıklarıyla da bağdaştırarak, Mecnun'a hesap sormaya gider ve içimizi paramparça eder:(01:10:20)
İ.A: Hiç farkına varmıyon de mi?
M: Neyin?
İ.A: Ben çok mu değiştim Mecnun?
M: Yoo neden?
İ.A: Sen mi çok değiştin?
M: Ben mi değiştim çok?
İ.A: Bi şey mi değişti? Mahalle... Her şey çok mu değişti acaba? 
M: Neden ne oldu ki İsmail Abi?
İ.A: Ben bu Mecnun'u hiç sevmiyom Mecnun.
M: Ne?
İ.A: Ben bu Mecnun'un İsmail Abisi değilim. Ben seni farklı biliyom, farklı hatırlıyom. Sen böyle değildin, sen çok değiştin. Ben de bu Mecnun'un İsmail abisi de olmuycam bundan sonra.

   "Damacana" Mecnun İsmail Abi'nin laflarından sonra "yer yarılsada içine girsem" demiş ve şükür ki istediği olmuştur.  (01:14:10) Az önce ağlatan dizi yer altında not tutan adamla yeniden güldürmüş bizi şekilden şekle sokmuştur.

   İsmail Abi en yakın arkadaşı "Islak duş perdesi" Mecnun'un bile değiştiğini gördükten sonra kendi olmaktan vazgeçmiş. Renksiz, baklava desenli kazak giyen ve ekmek parası için beş para etmeyen adamlara "efendim" diyen sıradan bir insan olmuştur. (01:18:23)

   Erdal Bakkal bir Ümit Besen - Okul Yolunda klibiyle bakkalına ve evine kavuşmuştur. Yağmur efekti harikaydı :)) (01:19:26)

   Yaptıklarından pişman olan "Büyükbaş" Mecnun ilk başta Sedef'e gider fakat kapı yüzüne kapanır o da İsmail Abi'yi bulmak için sahile iner. Fakat İsmail Abi orada yoktur.

   Bu sahne İsmail Abisiz olur mu? İçimden bir çığlık yükseliyor: Gel İsmail Abi, benim abim ol. Vallaha da billaha da ben hiç üzmem seni berarber bekleriz juru yük gemisini, gel abi gitme sakın....

Leyla ile Mecnun tipi beddualar: İnşallah fal açan kadınların arasında kalırsın. Üç vakte kadar yol olursun inşallah.
Leyla ile Mecnun Tipi küfürler:  Büyükbaş Hayvan, Sansar

1 yorum:

 1. İssyaaannn...
  Utanma ağzı :)
  Yeraltından Notlar :)
  Serseri Erdal, Müdürün bıyıkları :))
  L&M bu ya anlatmakla biter mi?
  :))

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...